
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | NLCV-EF |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 2.2 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 390 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 650mOhm Max |
| Q @ Freq: | 20 @ 7.96MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 95MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.96 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1008 (2520 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1008 (2520 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.075" (1.90mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 | ||
| 4000 | ||
| 6000 | ||
| 10000 | ||
| 50000 | ||
| 100000 |
Current price of NLCV25T-2R2M-EF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 27UH 2.25A 70 MOHM SMD
FIXED IND 22NH 600MA 120MOHM SMD
FIXED IND 150UH 1.9A 175 MOHM
FIXED IND 2.2UH 390MA 650 MOHM
XTAL OSC VCXO 135.0000MHZ LVPECL
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD
TAPE ADHSV TRAN 2 1/2" DIA 100RL