
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AMPLA1306S |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Carbonyl Powder |
| Inductance: | 470 nH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 41 A |
| Current - Saturation (Isat): | 63A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.2mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.531" L x 0.492" W (13.50mm x 12.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.256" (6.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of AMPLA1306S-R47MT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 470NH 11.5A 9.4 MOHM
FIXED IND 16NH 1.4A 75 MOHM SMD
FIXED IND 11NH 700MA 86 MOHM SMD
CAP CER 2.2UF 16V X5R 0805
CAP CER 180PF 1.2KV C0G/NP0 1812
FIXED IND 470NH 41A 1.2 MOHM SMD
CABLE ASSEMBLY FIBER OPTIC