MPL-AY3020-6R8
Description
FIXED IND 6.8UH 1.65A 250 MOHM
DataSheet
MPL-AY3020-6R8 PDF
Material - Core:-
Inductance:6.8 µH
Tolerance:-
Current Rating (Amps):1.65 A
Current - Saturation (Isat):2.6A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):250mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.138" L x 0.126" W (3.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)