AISC-0603-R037G-T
Description
FIXED IND 37NH 600MA 250 MOHM
DataSheet
AISC-0603-R037G-T PDF
Type Description
Series:AISC-0603
Material - Core:Ceramic
Inductance:37 nH
Tolerance:±2%
Current Rating (Amps):600 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):250mOhm Max
Q @ Freq:35 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:2.2GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:250 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.071" L x 0.044" W (1.80mm x 1.12mm)
Height - Seated (Max):0.040" (1.02mm)