LQP18MN82NG02D
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
FIXED IND 82NH 50MA 4.6 OHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
LQP18MN82NG02D PDF
Type Description
Series:LQP18
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Not For New Designs
Type:Thick Film
Material - Core:Non-Magnetic
Inductance:82 nH
Tolerance:±2%
Current Rating (Amps):50 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):4.6Ohm Max
Q @ Freq:17 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant:800MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:300 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
FIXED IND 10UH 11A 4.8MOHM TH