CLF7045T-2R2N-H
Description
FIXED IND 2.2UH 4.3A 14.6 MOHM
DataSheet
CLF7045T-2R2N-H PDF
Type Description
Series:CLF-H
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Not For New Designs
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:2.2 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):4.3 A
Current - Saturation (Isat):5.5A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):14.6mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.283" L x 0.272" W (7.20mm x 6.90mm)
Height - Seated (Max):0.177" (4.50mm)