SPM5015T-6R8M-LR
Description
FIXED IND 6.8UH 2.8A 134.6 MOHM
DataSheet
SPM5015T-6R8M-LR PDF
Type Description
Series:SPM-LR
Type:Wirewound
Material - Core:Metal
Inductance:6.8 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):2.8 A
Current - Saturation (Isat):3.4A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):134.6mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.213" L x 0.201" W (5.40mm x 5.10mm)
Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)