MPXV1D1770L3R3
Description
FIXED IND 3.3UH 28A 3.4 MOHM SMD
DataSheet
MPXV1D1770L3R3 PDF
Material - Core:Metal Composite
Inductance:3.3 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):28 A
Current - Saturation (Isat):30.5A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):3.4mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:13MHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.669" L x 0.673" W (17.00mm x 17.10mm)
Height - Seated (Max):0.276" (7.00mm)