SP1812R-472J
Description
FIXED IND 4.7UH 969MA 210 MOHM
DataSheet
SP1812R-472J PDF
Type Description
Series:SP1812R
Material - Core:Ferrite
Inductance:4.7 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):969 mA
Current - Saturation (Isat):959mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):210mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max):0.134" (3.40mm)