B1047AS-470M=P3
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
FIXED IND 47UH 1.3A 200 MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
B1047AS-470M=P3 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:47 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1.3 A
Current - Saturation (Isat):1.38A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):200mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:2-SMD
Size / Dimension:0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Height - Seated (Max):0.197" (5.00mm)