PQ108081-4R7MHF
Description
FIXED IND 4.7UH 31A 2.5 MOHM SMD
DataSheet
PQ108081-4R7MHF PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:4.7 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):31 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):2.5mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:300 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard, 3 Lead
Supplier Device Package:3-SMD
Size / Dimension:1.098" L x 1.098" W (27.94mm x 27.94mm)
Height - Seated (Max):0.787" (20.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SC30561KT
SC30561KT
FIXED IND 560UH 62MA 46 OHM TH
744784112A
744784112A
FIXED IND 12NH 300MA 500 MOHM