CDRH8D28HPNP-100NC
Description
FIXED IND 10UH 2.1A 78 MOHM SMD
DataSheet
CDRH8D28HPNP-100NC PDF
Type Description
Series:CDRH8D28/HP
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:10 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):2.1 A
Current - Saturation (Isat):3.4A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):78mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
5500R-685K
5500R-685K
FIXED IND 6.8MH 420MA 5.75 OHM
IHA503EB
IHA503EB
FIXED IND 27UH 6.5A 30 MOHM TH
5022-431F
5022-431F
FIXED IND 430NH 1.825A 110 MOHM
CDRH8D28HPNP-100NC
CDRH8D28HPNP-100NC