SM2518-R82MHF
Description
0.82UH, 20%, 4.6MOHM, 20AMP MAX.
DataSheet
SM2518-R82MHF PDF
Type Description
Series:SM2518
Material - Core:Metal
Inductance:820 nH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):16.5 A
Current - Saturation (Isat):20A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):4.9mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
Height - Seated (Max):0.197" (5.00mm)