
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 103 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 330 nH |
| Tolerance: | ±1% |
| Current Rating (Amps): | 645 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 235mOhm Max |
| Q @ Freq: | 25 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 300MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard, 2 Lead |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.075" (1.91mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of 103-331FS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2.7UH 2.03A 60 MOHM
FIXED IND 39UH 500MA 850 MOHM
FIXED IND 6NH 1.6A 56 MOHM SMD
CAP CER 120PF 50V C0G 0603
CAP CER 0805 1.8PF 10V ULTRA STA
FIXED IND 330NH 645MA 235 MOHM
CONN PLUG FMALE 4POS CRIMP