
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2200HT |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Toroidal |
| Material - Core: | Iron Powder |
| Inductance: | 150 µH |
| Tolerance: | ±15% |
| Current Rating (Amps): | 4.8 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 75mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 200°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Horizontal (Open) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.950" Dia (24.13mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.550" (13.97mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 64 |
Current price of 2200HT-151-H-RC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 680UH 480MA 1.78 OHM
FIXED IND 8.2NH 600MA 400 MOHM
FIXED IND 560NH 45MA 470 MOHM
FIXED IND 150UH 4.8A 75 MOHM TH
XTAL OSC VCXO 216.0000MHZ LVDS
SWITCH ROCKER SPST 13A 125V
TERM BLK 3P SIDE ENT 3.81MM PCB