
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HF1008 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Non-Magnetic |
| Inductance: | 12 nH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 1.075 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 105mOhm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 50MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 2.7GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 50 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.095" (2.41mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of HF1008-120M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2.2NH 900MA 90 MOHM
FIXED IND 22NH 600MA 100MOHM SMD
FIXED IND 2UH 5A 6.5 MOHM TH
FIXED IND 12NH 1.075A 105 MOHM
XTAL OSC VCXO 148.425787MHZ
LED COB CX1510 3000K WHITE SMD
CONN PNL RCPT TRIAX PIN SLDER