SD3112-150-R
Description
FIXED IND 15UH 450MA 654 MOHM
DataSheet
SD3112-150-R PDF
Type Description
Series:SD3112
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:15 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):450 mA
Current - Saturation (Isat):440mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):654mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.122" L x 0.122" W (3.10mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)