ECS-MPI4040R4-3R3-R
Description
FIXED IND 3.3UH 3.3A 49 MOHM SMD
DataSheet
ECS-MPI4040R4-3R3-R PDF
Type Description
Series:ECS-MPI4040
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Material - Core:-
Inductance:3.3 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):3.3 A
Current - Saturation (Isat):4.5A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):49mOhm
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.175" L x 0.160" W (4.45mm x 4.06mm)
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)