MPL-AY1265-R56
Description
FIXED IND 560NH 31A 1.1 MOHM SMD
DataSheet
MPL-AY1265-R56 PDF
Material - Core:-
Inductance:560 nH
Tolerance:-
Current Rating (Amps):31 A
Current - Saturation (Isat):58A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):1.1mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.531" L x 0.496" W (13.50mm x 12.60mm)
Height - Seated (Max):0.256" (6.50mm)