
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HK |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 27 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 300 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 450mOhm Max |
| Q @ Freq: | 12 @ 100MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 1.4GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.037" (0.95mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 | ||
| 8000 | ||
| 12000 | ||
| 28000 | ||
| 100000 |
Current price of HK160827NJ-T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 390UH 92MA 8.2 OHM SMD
FIXED IND 680NH 10.2A 8.36 MOHM
FIXED IND 1.5NH 300MA 100 MOHM
FIXED IND 1.8UH 900MA 160 MOHM
FIXED IND 27NH 300MA 450 MOHM
CONN JACK 1PORT 1000 BASE-T PCB
DC DC CONVERTER 12V 150W