
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SDR0604 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 6.8 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 1.6 A |
| Current - Saturation (Isat): | 2.5A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 120mOhm Max |
| Q @ Freq: | 20 @ 7.96MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 28MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.228" L x 0.228" W (5.80mm x 5.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.189" (4.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 400 | ||
| 800 | ||
| 1200 | ||
| 2800 | ||
| 10000 |
Current price of SDR0604-6R8ML is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.3UH 970MA 130 MOHM
FIXED IND 3.2NH 180MA 1.3 OHM
FIXED IND 15UH 800MA 448 MOHM
FIXED IND 6.8UH 1.6A 120MOHM SMD
CRYSTAL 50.0000MHZ 8PF SMD
XTAL OSC VCXO 223.0000MHZ HCSL
XTAL OSC VCXO 281.0000MHZ LVDS