
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | WE-TPC |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 8.2 µH |
| Tolerance: | ±30% |
| Current Rating (Amps): | 1.4 A |
| Current - Saturation (Isat): | 1.1A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 135mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 40MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1919 (4848 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.189" L x 0.189" W (4.80mm x 4.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.079" (2.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 800 | ||
| 1600 |
Current price of 744042008 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 0.9NH 1A 70 MOHM SMD
FIXED IND 47UH 3.6A 55 MOHM TH
FIXED IND 22NH 350MA 420 MOHM
CAP CER 820 PF 200V X7R 1206 PB
FIXED IND 8.2UH 1.4A 135 MOHM
OA5602 6V 3NO/3NC AGNI10+5UMAU I
CABLE ASSEMBLY FIBER OPTIC