
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | P1330 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1.8 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 1.95 A |
| Current - Saturation (Isat): | 1.18A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 48mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.313" L x 0.115" W (7.94mm x 2.92mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.145" (3.68mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of P1330-182K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.3UH 14A 11.8MOHM SMD
FIXED IND 33UH 500MA 275 MOHM
FIXED IND 4.7UH 4.8A 22 MOHM SMD
FIXED IND 1.25MH 1.75A 850MOHM
FIXED IND 1.8UH 1.95A 48 MOHM
CONN HEADER VERT 50POS 2.54MM
IC CLOCK GENERATOR 24QFN