PM4341.252NLT
Manufacturer
PulseLarsen Antenna
VIGOR # :
Description
FIXED IND 2.5UH 7A 22 MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
PM4341.252NLT PDF
Type Description
Series:PM4341.XXXNLT
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Molded
Material - Core:-
Inductance:2.5 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):7 A
Current - Saturation (Isat):13A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):22mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.299" L x 0.272" W (7.60mm x 6.90mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)