
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2100LL |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Toroidal |
| Material - Core: | Sendust |
| Inductance: | 27 µH |
| Tolerance: | ±15% |
| Current Rating (Amps): | 7.3 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 12mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical (Open) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.860" Dia x 0.450" W (21.84mm x 11.43mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 672 |
Current price of 2100LL-270-V-RC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 180NH 250MA 1 OHM SMD
FIXED IND 150UH 1.409A 273 MOHM
CERAMIC CHIP INDUCTORS, 30.0NH
FIXED IND 27UH 7.3A 12 MOHM TH
CRYSTAL 26.0000MHZ 18PF SMD
CONN HEADER VERT 16POS 2.54MM
PG11 MULTI CABLE PA/TPE/BE