
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SRP1770TA |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Carbonyl Powder |
| Inductance: | 1.5 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 47 A |
| Current - Saturation (Isat): | 52A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 2.5mOhm Max |
| Q @ Freq: | 20 @ 100kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 30MHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.665" L x 0.665" W (16.90mm x 16.90mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.276" (7.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 300 | ||
| 600 | ||
| 900 |
Current price of SRP1770TA-1R5M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 22UH 620MA 400MOHM SMD
FIXED IND 2.5UH 19.6A 5 MOHM SMD
FIXED IND 270UH 340MA 1.64 OHM
FIXED IND 1.5UH 47A 2.5 MOHM SMD
TVS DIODE 70.1V 113V DO201
XTAL OSC TCXO 25MHZ 3.3V CMOS
DC DC CONVERTER 3.3V 75W