
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HCM1AV2 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron Powder |
| Inductance: | 15 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 4.7 A |
| Current - Saturation (Isat): | 4.6A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 45mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 6.8MHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.425" L x 0.394" W (10.80mm x 10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.157" (4.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of HCM1A1104V2-150-R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 10UH 2A 57 MOHM SMD
FIXED IND 1UH 3.7A 42 MOHM SMD
FIXED IND 12UH 2.2A 58 MOHM SMD
CAP CER 27000 PF 50V X7R 1210 PB
CAP CER 0.15UF 25V C0G/NP0 RAD
CAP CER 12PF 50V C0G/NP0 1206
FIXED IND 15UH 4.7A 45 MOHM SMD