
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SRR1280A |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 560 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 800 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 1.15A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 960mOhm Max |
| Q @ Freq: | 20 @ 796kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 2MHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | 1280 |
| Size / Dimension: | 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.315" (8.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 400 | ||
| 800 | ||
| 1200 | ||
| 2800 |
Current price of SRR1280A-561K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1UH 32A 2 MOHM SMD
FIXED IND 72NH 135MA 2.1 OHM SMD
FIXED IND 1.8UH 350MA 800 MOHM
FIXED IND 560UH 800MA 960MOHM SM
XTAL OSC VCXO 90.0000MHZ LVPECL
DC DC CONVERTER 8V 200W
CAP FILM 4UF 5% 275VAC RADIAL