
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VLS-CX-1 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 4.7 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 1.75 A |
| Current - Saturation (Isat): | 1.31A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 166mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.047" (1.20mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of VLS3012CX-4R7M-1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.5UH 630MA 750 MOHM
FIXED IND 3.3UH 1.8A 144 MOHM
FIXED IND 2.2UH 11A 9.4 MOHM SMD
FIXED IND 4.7UH 1.75A 166 MOHM
CRYSTAL 25.0000MHZ 20PF SMD
CONN HEADER R/A 2POS 2.54MM
CONN COUPLER RCPT LC-LC DUPLEX