
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | NLCV-PFD |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 10 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 210 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 2.19Ohm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 2.52MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 32MHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.52 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1008 (2520 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1008 (2520 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.075" (1.90mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of NLCV25T-100K-PFD is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 100NH 18A 2.42 MOHM
FIXED IND 27UH 80MA 4.5 OHM SMD
FIXED IND 2.7UH 100MA 3.5 OHM
FIXED IND 10UH 210MA 2.19 OHM
FIXED IND 82NH 1.4A 70 MOHM TH
ROUND SPACER #4-40 NYLON 22MM
RF SHIELD 1.5" X 3.5" T/H