
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 0402HM |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 27 nH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 280 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 520mOhm |
| Q @ Freq: | 25 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 3.5GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 |
| Size / Dimension: | 0.045" L x 0.028" W (1.15mm x 0.70mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 0402HM-270EGTS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1UH 22.9A 3.34 MOHM
FIXED IND 150UH 1.1A 260 MOHM
FIXED IND 560NH SMD
FIXED IND 27NH 280MA 520 MOHM
XTAL OSC VCXO 222.7500MHZ LVDS
CONN HEADER VERT 12POS 1.27MM
DC DC CONVERTER 12V 75W