
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LQW31 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 100 nH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 230 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 300mOhm Max |
| Q @ Freq: | 60 @ 436MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 900MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.079" (2.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of LQW31HNR10K03L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1UH 2.56A 48.7 MOHM
FIXED IND 100UH 5.4A 46 MOHM TH
FIXED IND 4.7UH 200MA 240 MOHM
FIXED IND 100NH 230MA 300 MOHM
XTAL OSC VCXO 148.5000MHZ LVPECL
PNL15 CEL 4G W10 320GHD RS232
FIXED IND