
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Toroidal |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 470 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 2 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 170mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 130°C |
| Inductance Frequency - Test: | - |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical (Open) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 1.300" L x 0.700" W (33.02mm x 17.78mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.400" (35.56mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 |
Current price of PE-53118NL is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.8NH 1.5A 33 MOHM SMD
FIXED IND 1.2UH 4.82A .17OHM SMD
FIXED IND 22UH 750MA 490 MOHM
FIXED IND 470UH 2A 170 MOHM TH
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4250K 0606
XTAL OSC VCXO 622.0000MHZ LVPECL
TERM BLOCK PLUG 21POS 5.08MM