
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PCC-M0840M-LP |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Metal Composite |
| Inductance: | 10 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 5.2 A |
| Current - Saturation (Isat): | 9.1A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 45.76mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD, J-Lead |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.335" L x 0.315" W (8.50mm x 8.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.157" (4.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 | ||
| 5000 | ||
| 12500 |
Current price of ETQ-P4M100KVK is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.3UH 7.4A 11.4 MOHM
FIXED IND 1.6NH 220MA 600 MOHM
FIXED IND 680UH 490MA 1.5 OHM
FIXED IND 10UH 5.2A 45.76 MOHM
CONN HEADER SMD 32POS 2.54MM
AC/DC CONVERTER 15V 12V 125W
LED XLAMP WHITE 0606