
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LQP03 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Thick Film |
| Material - Core: | Non-Magnetic |
| Inductance: | 1.5 nH |
| Tolerance: | ±0.1nH |
| Current Rating (Amps): | 600 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 150mOhm Max |
| Q @ Freq: | 13 @ 500MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 6GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 500 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0201 (0603 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0201 (0603 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.013" (0.33mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 15000 | ||
| 30000 | ||
| 75000 | ||
| 105000 |
Current price of LQP03TG1N5B02D is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.3UH 692MA 440 MOHM
FIXED IND 1.5UH 2.3A 110MOHM SMD
FIXED IND 820NH 31A 2.1 MOHM SMD
FIXED IND 27NH 400MA 298 MOHM
FIXED IND 1.5NH 600MA 150 MOHM
FIXED IND 1.8MH 300MA 4 OHM TH
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 3.5MM