
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 0402HP |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 7.5 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 1.4 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 80mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 5.4GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 |
| Size / Dimension: | 0.045" L x 0.028" W (1.15mm x 0.70mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 0402HP-7N5EJTS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 149.4NH 400MA 560 MOHM
FIXED IND 0.3NH 600MA 100 MOHM
FIXED IND 10UH 215MA 1.2 OHM SMD
FIXED IND 3NH 750MA 70 MOHM SMD
FIXED IND 7.5NH 1.4A 80 MOHM SMD
FIXED IND 110NH 450MA 700 MOHM
XTAL OSC VCXO 250.0000MHZ HCSL