
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IMC-1210 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Iron Powder |
| Inductance: | 390 nH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 450 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 450mOhm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 25.2MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 250MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25.2 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1210 |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.095" (2.41mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 | ||
| 4000 | ||
| 6000 | ||
| 10000 |
Current price of IMC1210SYR39M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 27NH 500MA 250 MOHM
FIXED IND 2.7UH 517MA 750 MOHM
FIXED IND 3.3UH 1A 229 MOHM SMD
FIXED IND 15UH 6.25A 45 MOHM SMD
FIXED IND 390NH 450MA 450 MOHM
MOSFET N-CH 100V 16A TO252AA
DIODE ZENER 5.6V 300MW SOD323