
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CIGT |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Thin Film |
| Material - Core: | Metal Composite |
| Inductance: | 680 nH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 2.9 A |
| Current - Saturation (Isat): | 3.3A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 53mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0806 (2016 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0806 (2016 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 | ||
| 6000 | ||
| 15000 | ||
| 30000 | ||
| 75000 | ||
| 150000 |
Current price of CIGT201608LMR68MNE is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 180UH 700MA 663 MOHM
FIXED IND 2.2UH 1.15A 199 MOHM
FIXED IND 22UH 1.6A 120 MOHM SMD
FIXED IND 680NH 2.9A 53 MOHM SMD
CONN SOCKET 45POS 0.079 GOLD PCB
AC/DC CONVERTER 24V 5W
FIXED IND 100UH 312MA 3.12 OHM