
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HK, Q Type |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 2.3 nH |
| Tolerance: | ±0.2nH |
| Current Rating (Amps): | 270 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 270mOhm Max |
| Q @ Freq: | 10 @ 500MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 8.3GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 500 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 01005 (0402 Metric) |
| Supplier Device Package: | 01005 (0402 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.009" (0.23mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 20000 |
Current price of HKQ04022N3C-T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 200NH 400MA 660 MOHM
FIXED IND 390UH 500MA 1.05 OHM
FIXED IND 3.2NH 450MA 240 MOHM
FIXED IND 2.3NH 270MA 270 MOHM
CRYSTAL 28.2240MHZ 8PF SMD
CONN ADAPT SMA JACK TO UMC PLUG
DC DC CONVERTER 48V 50W