
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 819 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 68 µH |
| Tolerance: | ±1% |
| Current Rating (Amps): | 64 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 11.5Ohm Max |
| Q @ Freq: | 45 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 10.5MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.078" Dia x 0.200" L (1.98mm x 5.08mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3500 |
Current price of 0819-68F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 6.8UH 306MA 750 MOHM
FIXED IND 8.2UH 1.5A 87 MOHM TH
FIXED IND 330UH 1A 560 MOHM SMD
FIXED IND 68UH 64MA 11.5 OHM TH
SFERNICE THIN FILMS
CAP FILM 0.1UF 5% 1KVDC RAD
FIXED IND 1MH 150MA 6 OHM TH