
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SRR0745A |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 270 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 380 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 460mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.2Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.185" (4.70mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 | ||
| 3000 | ||
| 5000 |
Current price of SRR0745A-271M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 56NH 600MA 250MOHM SMD
FIXED IND 39NH 200MA 1OHM SMD
FIXED IND 1MH 105MA 33 OHM SMD
RES 62K OHM 0.5% 1/2W 1210
FIXED IND 270UH 380MA 1.2OHM SMD
CONN RCPT HSG FMALE 11POS PNL MT
TERM BLOCK MARKER