
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SDR1305 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 22 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 2.9 A |
| Current - Saturation (Isat): | 3A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 62mOhm Max |
| Q @ Freq: | 27 @ 2.52MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 20MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.201" (5.10mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 600 |
Current price of SDR1305-220M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.5NH 1A 100 MOHM SMD
FIXED IND 150NH 70A 0.2 MOHM SMD
FIXED IND 8.2UH 195MA 1.65 OHM
FIXED IND 22UH 2.9A 62 MOHM SMD
MEMS OSC XO 54.0000MHZ LVCMOS LV