
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VLS-CX |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Last Time Buy |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1.5 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 2.3 A |
| Current - Saturation (Isat): | 2.19A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 74mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1008 (2520 Metric) |
| Supplier Device Package: | 2520 |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.047" (1.20mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of VLS252012CX-1R5M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2.2UH 730MA 324 MOHM
FIXED IND 150NH 700MA 160 MOHM
FIXED IND 2.2MH 730MA 630 MOHM
FIXED IND 1.5UH 2.3A 74 MOHM SMD
CRYSTAL 37.4000MHZ 12PF SMD
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8SOIC
CONN RCPT FMALE 30P GOLD SLD CUP