
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | WE-HCFT |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Manganese Zinc Ferrite (MnZn) |
| Inductance: | 2.2 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 75 A |
| Current - Saturation (Isat): | 120A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 0.4mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 30MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 1.417" L x 0.846" W (36.00mm x 21.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.378" (35.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 7443763521022 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 43NH 500MA 340 MOHM
FIXED IND 820UH 30MA 35 OHM SMD
FIXED IND 47NH 870MA 200 MOHM
FIXED IND 27NH 1A 130 MOHM SMD
FIXED IND 2.2UH 75A 0.4 MOHM TH
FIXED IND 2.2UH 4.1A 57.5 MOHM
TERMINAL MARKER/POCKET-MAXICARD