
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CDRH74 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 27 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 1.12 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 150mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.177" (4.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of CDRH74NP-270MC-B is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.9UH 1A 450 MOHM TH
FIXED IND 3.1NH 900MA 90 MOHM
FIXED IND 33UH 1.4A 220 MOHM TH
RES 8 OHM 15W 1% TO126
FIXED IND 330UH 110MA 6.4 OHM TH
FIXED IND 27UH 1.12A 150 MOHM
CONN RCPT FMALE 6POS GOLD SOLDER