
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | DRA |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 47 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 1.02 A |
| Current - Saturation (Isat): | 1.1A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 275mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 165°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.140" (3.55mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1350 | ||
| 2700 | ||
| 6750 |
Current price of DRA73-470-R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1MH 430MA 1.95 OHM SMD
FIXED IND 27NH 600MA 130MOHM SMD
FIXED IND 1.6NH 220MA 300 MOHM
CAP CER 2.4PF 500V NP0 1111
CAP CER 5PF 10V C0G/NP0 0603
FIXED IND 47UH 1.02A 275 MOHM
SMA-SJB/N-SP LMR19 48I