
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 0402DC |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 7.4 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 1.65 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 63mOhm Max |
| Q @ Freq: | 70 @ 900MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 8.65GHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 |
| Size / Dimension: | 0.044" L x 0.026" W (1.11mm x 0.66mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.026" (0.65mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 0402DC-7N4XJRW is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 22UH 2.4A 95 MOHM SMD
FIXED IND 1MH 760MA 780 MOHM TH
FIXED IND 1.5UH 550MA 210 MOHM
CERAMIC CHIP INDUCTORS, 7.4NH
XTAL OSC VCXO 122.8800MHZ LVDS
CONN SOCKET 2POS 0.1 GOLD PCB
VIDEO INSPECTION SYSTEM CMOS