
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LQM21 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 2.2 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 1.05 A |
| Current - Saturation (Isat): | 200mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 250mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 30MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.041" (1.05mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 | ||
| 6000 | ||
| 15000 | ||
| 30000 | ||
| 75000 |
Current price of LQM21PN2R2MCHD is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 4.7UH 670MA 554 MOHM
FIXED IND 820NH 21A 4.18 MOHM
FIXED IND 33NH 600MA 280MOHM SMD
FIXED IND 1.6NH 800MA 100 MOHM
FIXED IND 2.2UH 1.05A 250 MOHM
48VDC 172X150X51MM IP68
CONN RCPT HSNG MALE 55POS PNL MT