0805CS-332EJFS
Description
FIXED IND 3.3UH 300MA 1.5OHM SMD
DataSheet
0805CS-332EJFS PDF
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:3.3 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):300 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):1.5Ohm
Q @ Freq:15 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:60MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:7.96 MHz
Supplier Device Package:0805
Size / Dimension:0.090" L x 0.067" W (2.29mm x 1.71mm)
Height - Seated (Max):0.057" (1.45mm)