
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LQP03 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Thick Film |
| Material - Core: | Non-Magnetic |
| Inductance: | 1.9 nH |
| Tolerance: | ±0.1nH |
| Current Rating (Amps): | 500 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 250mOhm Max |
| Q @ Freq: | 13 @ 500MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 6GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 500 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0201 (0603 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0201 (0603 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.013" (0.33mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 15000 |
Current price of LQP03TG1N9B02D is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 560NH 100MA 1.05 OHM
FIXED IND 4.7UH 700MA 260 MOHM
FIXED IND 9.4NH 250MA 730 MOHM
FIXED IND 1.9NH 500MA 250 MOHM
CONN RCPT 20POS 0.039 GOLD SMD
SWITCHING REGLTR, VOLTAGE-MODE
RF SHIELD 5.75" X 5.75" T/H